Το Διοικητικό Συμβούλιο του Ιδρύματος  Ν. Γ. Παπαδημητρίου αποφάσισε, παρά τις δύσκολες κοινωνικό-οικονομικές συνθήκες που επικρατούν στη χώρα μας, να συμμετάσχει και τη φετινή χρονιά 2014-2015 στα πολιτιστικά προγράμματα, εφόσον υλοποιηθούν από τις σχολικές μονάδες της περιφέρειάς μας.

Για το τρέχον σχολικό έτος 2014-2015, το Ίδρυμα Παπαδημητρίου θα απονείμει χρηματικά βραβεία και αναμνηστικούς παπύρους σε σχολικές ομάδες της Α/θμιας και της Β/θμιας  Εκπ/σης που θα λάβουν μέρος στο διαγωνισμό, ως εξής:
Για την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση:
?    1 χρηματικό βραβείο ποσού 300 ευρώ για την καλύτερη εργασία ή εικαστική έκφραση με θέμα τη ζωή και το έργο του Γεωργίου Ιακωβίδη
?    1 χρηματικό βραβείο ποσού 300 ευρώ για την καλύτερη εργασία ή εικαστική έκφραση με θέμα  το Αρχαίο Θέατρο Μυτιλήνης
Για τη  Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση:
Επίσης, θα βραβευθούν οι μαθητές της Β/θμιας Εκπ/σης  που θα λάβουν μέρος στο Διαγωνισμό για την καλύτερη έκθεση με θέμα:
α) τη ζωή και το έργο του Γεωργίου Ιακωβίδη
β) το Αρχαίο Θέατρο Μυτιλήνης με χρηματικό βραβείο ποσού 100 ευρώ.

Για περισσότερες πληροφορίες για δήλωση συμμετοχής και υποβολή υποψηφιότητας μέχρι την ημερομηνία λήξης των Σχολικών Προγραμμάτων, μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων της Δ/νσης σας.