Ανακοινώνεται ότι από 1ης Αυγούστου 2017, και μετά από 14 χρόνια περίπου, ο δικτυακός τόπος του 3ου Λυκείου Μυτιλήνης, βραβευμένος 3 φορές πανελλαδικά και με δεκάδες χιλιάδες επισκέψεις ετησίως, παύει να ενημερώνεται προσωρινά, μέχρι να αναλάβει ο επόμενος υπεύθυνος ενημέρωσής του, ο οποίος θα οριστεί από την νέα διεύθυνση του σχολείου και τον σύλλογο διδασκόντων.

Επίσης παύει προσωρινά η ενημέρωση της σελίδας του σχολείου στο FACEBOOK, το οποίο από το 2009, αριθμεί πάνω από 1100 μέλη, παλιούς και νέους μαθητές, γονείς, αλλά και φίλους του σχολείου.

Το ίδιο ισχύει και για τα κανάλια του σχολείου στο YOUTUBE και στο TWITTER.

Η ύπαρξη και η τεχνική συντήρηση των δικτυακών τόπων αυτών, οι οποίοι είναι συνδεδεμένοι με την νεότερη ιστορική διαδρομή του σχολείου, θα συνεχιστεί όπως έχει.

Ο υπεύθυνος σχεδιασμού, υλοποίησης, συντήρησης και ενημέρωσης των παραπάνω δικτυακών τόπων:

Ευριπίδης Χατζηπαρασκευάς (ehatz@sch.gr)

ΠΕ19 Πληροφορικής